Lokalizuj

jak obniżyć koszty paliwa w firmie

4 sposoby jak obniżyć koszty paliwa w firmie transportowej?

Co roku firmy transportowe i dysponujące flotą pojazdów służbowych wydają krocie na paliwo. Wedle szacunków właścicieli przedsiębiorstw, największe koszty firmowe idą właśnie na eksploatację aut. Jak je obniżyć? Co zrobić, aby pojazdy poruszały się ekonomiczniej, a firma nie notowała takich wydatków? Poznaj 4 sposoby na obniżenie kosztów paliwa w firmie transportowej!

Jak oszczędzać paliwo w firmie?

Optymalizacja kosztów firmowych, które związane są z wydatkami na paliwo to priorytet w wielu przedsiębiorstwach. Wymaga ona jednak wdrożenia dobrze opracowanego planu działania, który będzie między innymi zakładał regularną edukację pracowników w zakresie ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Od tego i wielu innych czynników zależy sukces firmy i jej przetrwanie na rynku. Redukcja kosztów eksploatacji samochodów transportowych znacząco poprawia wyniki finansowe w firmie, a wygenerowany zysk można przeznaczyć na pracowników, czy też zakup kolejnego pojazdu, czy też wdrożenie innych nowych rozwiązań technologicznych.

Monitoring paliwa przy pomocy nowoczesnej technologii

Kontrola paliwa dokonywana powinna być przy pomocy nowoczesnej technologii. Oczywiście można stosować matematyczne obliczenia, ale wyliczanie średniego spalania na danej trasie mija się z celem, gdyż każda charakteryzuje się innymi warunkami, co wpływa na zużycie paliwa. Czujniki poboru to starannie zaprojektowany produkt, który umożliwia nadzorowanie poziomu paliwa w sposób wszechstronny w wybranym samochodzie firmowym. Pozwala na weryfikację poziomu paliwa w danym samochodzie z dokładnością do 99% i na wygodny pomiar cyfrowy.

W ten sposób można całkowicie zdalnie zarządzać poziomem paliwa w danym samochodzie, dokonywać aktualizacji czujników i je konfigurować. Dzięki takiej analizie można szybko zweryfikować poziom paliwa w samochodzie i oszacować koszty jego eksploatacji. Ponadto, w każdej chwili można sprawdzić, czy paliwo firmowe jest wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i łatwo oszacować koszty firmowe.

Optymalizacja stylu jazdy kierowców

Gdyby każdy kierowca w firmie znał zasady ekonomicznej jazdy, to z pewnością przełożyłoby się to na wynik finansowy w firmie. Szacując, że auto firmowe w ciągu roku przejeżdża około 120 tysięcy kilometrów, to średnie zużycie paliwa wynosi około 30 litrów na 100 kilometrów. Jeśli koszt benzyny to 4 złote, to dla jednego samochodu wynosi to 144 tysiące złotych. Gdyby kierowca w firmie wiedział, jak ekonomicznie jeździć to przedsiębiorstwo mogłoby zaoszczędzić nawet 10 procent miesięcznie, co daje około 14 tysięcy złotych!

Pierwszym krokiem, który może przyczynić się do generowania oszczędności na paliwie jest edukowanie kierowców w tym zakresie. Rozmowa podczas wewnętrznych szkoleń z kierowcami, których zatrudnia firma z pewnością zwiększy ich świadomość i wzbudzi zaangażowanie w to, aby koszty jazdy były niższe, ponieważ również i oni na tym zyskają.

Optymalizacja tras przejazdu

Optymalizacja tras przejazdu to kolejny krok do tego, aby wygenerować oszczędności na paliwie. Dobrze zaplanowana trasa zmniejsza jego zużycie i pozwala notować zyski w tym obrębie. Wytyczenie odpowiedniej drogi wymaga jednak dobrego planowania. Należy pod uwagę wziąć wiele aspektów, o czym pisaliśmy w tym artykule https://lokalizuj.com/2021/06/20/jak-optymalizowac-trasy-przejazdu/ Dobre zaplanowanie trasy każdego kierowcy to połowa sukcesu. Istotne jest również redukowanie pustych przebiegów.

Monitoring GPS floty pojazdów w firmie

Urządzenia do monitoringu GPS pojazdów to kolejny czynnik, który z pewnością przełoży się na zyski w firmie. Wykorzystać do tego można program, który dostępny jest u nas. Dzięki niemu możesz na bieżąco śledzić lokalizację wybranego auta firmowego, sprawdzić zdalnie historię przejazdów danego kierowcy, wysyłać kierowcom wskazówki dotyczące ekonomicznego podróżowania i zmiany trasy tak, aby jednocześnie oszczędzać paliwo w firmowych samochodach lub podjąć kolejny ładunek. Za pomocą tego systemu można zdalnie i regularnie wysyłać kierowcom podpowiedzi, którą trasę powinni wybrać, aby firma jednocześnie mogła oszczędzić jak najwięcej pieniędzy na paliwie. Ponadto zyskuje się szczegółowe informacje na temat aktualnego zapasu i poziomu zużycia paliwa w danym samochodzie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *