Lokalizuj

Lokalizacja GPS samochodu

Gdzie zamontować lokalizator GPS do samochodu?

Zjazd z wyznaczonej trasy, nadprogramowy postój czy też nieekonomiczna jazda – to jedne z wielu czynników, które powodują, że firmy zatrudniające zawodowych kierowców notują straty w pewnych obszarach swojego funkcjonowania. Można jednak zoptymalizować koszty trasy przy pomocy odpowiednich rozwiązań technologicznych. Jeśli jesteś właścicielem firmy transportowej to z pewnością chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje ze wszystkimi pojazdami jednocześnie. Zapewni Ci to może montaż lokalizatora GPS w samochodzie. Systemy oferowane w naszym sklepie zagwarantują Ci najlepszy monitoring floty w czasie rzeczywistym. Na dodatek montaż GPS w samochodzie jest prosty i szybki, więc nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ale warto wiedzieć, gdzie go zamontować.

W jakim celu montuje się lokalizator GPS do samochodu?

Lokalizatory GPS w samochodzie stanowią obecnie najpopularniejszy sposób na monitorowanie samochodów zarówno prywatnych, jak i firmowych. Pozostałych możliwości wykorzystania czujnika GPS jest jednak zdecydowanie więcej. W przypadku samochodów prywatnych istotną rolą będzie możliwość śledzenia położenia pojazdu w momencie, gdy zostanie skradziony. Dzięki temu zwiększą się szanse na to, aby szybko go znaleźć, zanim zostanie rozebrany i sprzedany na części.

W przypadku samochodów firmowych lokalizator GPS można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze do kontroli, czy pracownicy nie wykorzystują aut służbowych do celów prywatnych. Po drugie do optymalizacji kosztów eksploatacji pojazdów, co z pewnością przełoży się na wymierne korzyści finansowe. Monitorowanie i odpowiednie modyfikowanie tras floty samochodów może przełożyć się na oszczędności nie tylko finansowe, ale także czasowe.

Ponadto świadomość pracowników, że pojazdy są kontrolowane skutecznie wpływa na ich stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. GPS do samochodu to niewielkie urządzenia, których gabaryty sprawiają, że można je zamontować praktycznie w każdym miejscu. W praktyce trzeba jednak uważać na to, aby urządzenie do monitoringu nie było zbyt mocno schowane.

Dlaczego GPS do śledzenia samochodu powinien znajdować się w odpowiednim miejscu?

Lokalizatory GPS muszą być montowane w odpowiednich miejscach, ponieważ ich zły dobór może powodować tłumienie sygnału, a nawet utratę łączności z satelitą. Warto więc zwracać uwagę na wskaźnik parametru HDOP. Jego wartość można odczytać na platformie lokalizacyjnej po uprzednim zamontowaniu sprzętu w samochodzie. Najdokładniejsze położenie lokalizatorów, a tym samym dające najlepszą łączność można uzyskać, gdy wartość HDOP zmieści się w przedziale 1-2. Jeśli będzie wyższa, może uniemożliwić namierzenie lokalizacji po ponownym uruchomieniu. Jeśli HDOP jest zbyt wysokie, to należy koniecznie zmienić miejsce montażu, aby śledzenie pojazdu było niezakłócone.

Lokalizatory GPS – montaż w samochodzie kierowcy zawodowego

Z perspektywy właściciela firmy transportowej, która posiada własną flotę samochodów, zamontowanie lokalizatora GPS w celu monitorowania pracy kierowców, warto umieścić je w samochodzie służbowym w miejscu niewidocznym dla kierowcy. Wystarczy omijać newralgiczne miejsca, które mogą tłumić sygnał GSM i GPS.

Do takich z pewnością zaliczają się duże metalowe powierzchnie auta, takie jak schowki, miejsce pod maską, czy bagażnik. Najlepszym miejscem na montaż systemu do monitoringu GPS, to te pod elementami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Samochód może być wyposażony w lokalizator GPS pod siedzeniem, pod elementami tapicerki, czy osłoną poduszki powietrznej. Dzięki temu lokalizacja z urządzeń będzie wysyłana bez zakłóceń.

Problemy z łącznością mogą pojawić się, gdy lokalizator do pojazdów zostanie zamontowany pod kokpitem. Ciepłe powietrze wykorzystywane do ogrzewania przedniej szyby może wpływać na pogorszenie się sygnału GPS.

Należy jednak pamiętać o wzroście sprzedaży urządzeń do zagłuszania sygnałów z lokalizatorów GPS do pojazdów. To oznacza, że trzeba brać pod uwagę odległość trackera od gniazda zapalniczki, dzięki czemu wszystkie funkcje nadajnika będą działać bezproblemowo. Zasięg takich urządzeń do zakłócania sygnału pozwala na skuteczne ich działanie w obrębie jednego metra. Nadajniki, które będą zamontowane w optymalnym miejscu, będą zdolne do wysyłania informacji o zużyciu paliwa, czy lokalizacji bez najmniejszych problemów.

Lokalizator GPS – niezbędne urządzenia w każdej firmie transportowej

Lokalizatory GPS to małe urządzenia do auta, które pozwalają sprawdzić, jaka jest obecna lokalizacja danego samochodu. Za pomocą takiego nowoczesnego rozwiązania otrzymujesz szereg informacji, które pozwalają również zoptymalizować koszty eksploatacji pojazdów. W sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży służbowego samochodu, pojazd możesz bardzo szybko odnaleźć dzięki rozbudowanemu systemowi, który na mapie wskazuje jego lokalizację.

Prosperujemy na rynku już od kilku lat i przez ten czas sprzedaliśmy ogromną ilość produktów, które mogą pracować nieustannie w każdym trybie. Praktycznie każdy produkt jest wyposażony w wydajny akumulator, który zapewnia długą i niezakłóconą pracę. Dzięki temu można schować lokalizator GPS do samochodu w miejscu, które nie będzie dostępne dla innych osób.

Wykorzystując taki sprzęt możesz sprawdzać prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, gdzie się znajdują i czy jadą wyznaczoną trasą. Ponadto możesz sprawdzić, czy przestrzegają godzin pracy zgodnie z tachografem w przypadku zawodowych kierowców. W lokalizator GPS możesz także wyposażyć prywatny samochód. Większość produktów ma wiele dodatkowych funkcji, niezawodny system zasilania i są w oryginalnym stanie fabrycznym.

Zainteresowały Cię nasze produkty? Chcesz wyposażyć auta służbowe w nowoczesne urządzenia? Interesuje Cię jakaś dodatkowa funkcja, która umożliwia na przykład lokalizacja postojów? Zapraszamy do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *