Lokalizuj

Lokalizator GPS do samochodu – jaki wybrać?

Lokalizator GPS do samochodu to małe, ale niezwykle przydatne urządzenie, które swoją wartość potwierdza nie tylko w przypadku kradzieży auta, ale także podczas monitorowania trasy kierowców w branży transportowej. Dzięki temu małemu urządzeniu możemy zyskać sporo dodatkowych funkcji. Z pewnością podniesie on poziom zabezpieczenia, ale co najważniejsze – musimy wybrać odpowiedni model, aby spełniał swoje funkcje. Jakie lokalizatory GPS warto montować w samochodach firmowych i prywatnych?

Lokalizatory GPS – podstawowe informacje

Wybór lokalizatora GPS do samochodu nie jest prostym zadaniem, choć z pozoru takim się wydaje. Szeroka oferta wielu producentów sprawia, że klienci nie mogą się zdecydować, a na dodatek kierują się głównie ceną. Jak wiadomo, najczęściej to właśnie cena jest wyznacznikiem jakości sprzętu – im jest on droższy, tym teoretycznie lepszy. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i wybrać urządzenie do śledzenia samochodu, którego stosunek ceny do jakości będzie jak najbardziej optymalny, przy założeniu, że będzie to sprzęt spełniający oczekiwania i cieszący się dobrymi opiniami. 

Lokalizatory GPS to urządzenia szczególnie popularne w drogich autach, których właściciele mają większą motywację do inwestowania w systemy zabezpieczeń samochodowych. Coraz powszechniejsza dostępność tego typu rozwiązań technologicznych sprawia, że zdecydowanie więcej użytkowników drogi montuje GPS w swoim samochodzie. Pozwala to na zdalne namierzenie skradzionego pojazdu, czy nawet poinformowanie właściciela o nieautoryzowanym uruchomieniu silnika.

Jeśli faktycznie taka sytuacja ma miejsce, to lokalizator natychmiast daje sygnał, a także ułatwia namierzenie złodzieja przemieszczającego się skradzionym samochodem. W ten sposób sprzęt umożliwia także szybkie odzyskanie własności. Systemy do lokalizacji i monitoringu samochodów w czasie rzeczywistym są także  często wykorzystywane przez firmy transportowe. Dzięki nim mogą one śledzić trasę przejazdu swojego kierowcy, a w razie przejazdu „na pusto”, szybko znaleźć zlecenie w obrębie jego lokalizacji.  Wiele z tych urządzeń ma dodatkowo wbudowane systemu integrujące z tachografem i pozwalają na monitorowanie prędkości.

Jakie zalety ma lokalizator GPS do samochodu?

Monitoring GPS opiera się na śledzeniu aktualnej pozycji pojazdów na mapie w czasie rzeczywistym. Dane z systemu pozwalają analizować pokonywane trasy oraz zarządzać flotą pojazdów z każdego urządzenia, które podłączone jest do internetu. Najczęściej rozwiązania do lokalizacji pojazdów wykorzystywane są przez firmy spedycyjne i transportowe. Lokalizator GPS znajduje swoje zastosowanie w:

  • kontroli paliwa,
  • monitorowaniu i kontroli lokalizacji na żywo,
  • komunikacji z kierowcami,
  • ewidencji przebiegu pojazdów,
  • nadzorze GPS pracowników,
  • zabezpieczeniu przeciwkradzieżowym.

Urządzenia do monitoringu pracy osób kierujących pojazdami w firmowej flocie, pomaga w zarządzaniu nią i oferuje wiele korzyści dla firm.

Lokalizator współrzędnych GPS

Monitoring GPS pomaga nie tylko w promowaniu bardziej bezpiecznych nawyków w związku z prowadzeniem pojazdów, ale także dzięki możliwości sprawdzenia pozycji, właściciel firmy wie, gdzie dokładnie znajduje się jego samochód. W przypadku awarii samochodu lub gdy pracownik potrzebuje pomocy, kierownik, znając jego położenie może szybko zareagować.

System monitorowania pojazdów

Na ceny paliwa przewoźnicy ani osoby  posiadające własną flotę aut służbowych nie mają żadnego wpływu. Mogą oni jednak monitorować jego zużycie, dzięki czemu pojawia się możliwość obniżenia kosztów eksploatacyjnych pojazdów, poprzez eliminację postojów, naruszeń prędkości, czy też nieuprawnionego użytkowania samochodu.

Optymalizacja procesów logistycznych

Dla zarządzających flotą samochodów korzystanie z monitoringu pojazdów GPS ułatwia optymalnie planowanie tras. Dzięki możliwości wyznaczenia obszarów poruszania się pojazdów dyspozytor lub administrator floty ma możliwość efektywniejszego zarządzania zleceniami od klientów oraz nadzorowania ich realizacji przez pracowników. Ponadto ma on możliwość nadzorowania czasu prowadzenia samochodu, postoju oraz przeglądania historii trasy przejazdów, aby podnieść efektywność pracy.

Ewidencja przebiegu pojazdów

Istotną zaletą, jaką jest posiadanie lokalizatorów GPS jest możliwość ewidencji przebiegu pojazdu. Każdy samochód służbowy, który został zadeklarowany tylko do użytku służbowego, aby odliczyć 100 procent VAT, musi mieć prowadzoną ewidencję przebiegu. System monitorowania pozwala zapisywać w systemie każdy przejazd, a przedsiębiorca ma możliwość wykazania, że są one związane z prowadzoną działalnością.

Nadzór GPS pojazdów

Każdy lokalizator z naszej oferty umożliwia pełen nadzór nad sposobem wykorzystania pojazdów przez kierowców. Dzięki temu możesz zredukować koszty utrzymania samochodów, a aktualizowana na bieżąco mapa pozwala na podgląd wszystkich aut i przeprowadzenie analizy nieprawidłowości.

GPS do samochodu a kradzież

Jeśli Twój pojazd zostanie skradziony, masz szansę odnaleźć go w bardzo krótkim czasie. Lokalizacja wysyłana z lokalizatora zostanie wyświetlona na cyfrowej mapie. Ponadto wiele urządzeń korzysta z zasilania za pomocą wejścia na zapalniczkę, USB oraz wbudowanych baterii, które są niezwykle wytrzymałe. Jeśli auto zostanie skradzione lub nie będzie możliwości dodzwonienia się do osób, które nim kierują, wystarczy sprawdzić jego lokalizację w systemie i na podstawie podanych informacji dotrzeć do niego.

Lokalizatory GPS do samochodu – na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Na polskim oraz europejskim rynku jest wiele produktów, które pochodzą z Chin. Oczywiście ich jakość jest wątpliwa i zdecydowana większość z nich nie jest warta wydanych pieniędzy. Lokalizator GPS do auta powinien przede wszystkim pochodzić od sprawdzonego producenta, który sprzedaje urządzenia GPS i GSM. Warto także w momencie zakupu sprawdzić kraj pochodzenia sprzętu.

Przy wyborze sprzętu należy także określić swoje wymagania. Trzeba więc sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcesz uzyskać dzięki lokalizatorowi GPS. Dla firm, które prowadzą ewidencję pojazdu, czyli tak zwaną kilometrówką, istotne jest to, aby system GPS spełniał wymogi podatkowe zawarte w stosownych przepisach.

Dla wielu możliwość rozbudowana systemów GPS o kolejne usługi także jest bardzo ważnym aspektem. Praktycznie każdy lokalizator i system mają dodatkowe funkcje, które z czasem się przydają. Śledzenie GPS samochodów to obecnie najlepszy sposób na monitorowanie swojej floty. Szczegółową ofertę związaną z lokalizatorami GPS możesz znaleźć na https://lokalizuj.com/oferta-monitoring-samochodow-gps/lokalizacja-pojazdow-gps/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *